اطلاعیه
بسته ویژه راهیان نور
کیف ویژه راهیان نور ( طرح لباس خاکی)

جديدترين محصولات
منو اصلي
خبرنامه
جهت عضويت درسيستم اطلاع رساني سايت ايميل خود را وارد كنيد.
پس از ارسال، ایمیلی براي شما فرستاده می شود ، که شما باید روی لینکی که در ایمیل هست کلیک کنید تا عضویت شما تایید گردد .
خاكريز

رفته بودیم جنازه شهدا را بکشیم عقب. از موانع که گذشتیم رسیدیم به اولین شهید.

حاج مهدی گفت : «این رو ول کنید، بریم جلوتر.»

 چند تا از شهدا را برگرداندیم عقب که دشمن متوجه شد و شروع کرد به تیراندازی.

 مجبور شدیم برگردیم عقب.

 بعدا فهمیدیم آن جنازه اول برادر حاج مهدی بوده.

توصيه مي شود ...

لحظه هاي انقلاب لحظه هاي انقلاب


۱ جلد كتاب
۷۰,۰۰۰ ريال
پديد آورنده : محمود گلابدره يي
انتشارات : عصر داستان
[ بازديد : ۱۲۰۴۹ بار ]
احمد شاكري، داستان‌نويس، دو كتاب �لحظه‌هاي انقلاب� نوشته سیدمحمود گلابدره‌ای و �اقيانوس مشرق� اثر مجيد پورولي‌كلشتري را براي مطالعه در ایام تعطیلات نوروز پيشنهاد كرد.-

شاكري�به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: يكي از بهترين كتاب‌هايي كه در سال 91 مطالعه كردم، كتاب �لحظه‌هاي انقلاب� از زنده‌ياد گلابدره‌اي بود.

اين نويسنده افزود: گلابدره‌اي در اين كتاب، وقایع انقلاب اسلامي را به صورت داستاني جذاب روايت كرده است.�

شاكري با تحسين نثر گلابدره‌اي افزود: او علاوه بر نثر زيبايش�در اين كتاب، وقايع را به صورتي مستند نقل كرده است.

سیدمحمود قادری گلابدره‌ای سال ۱۳۱۸ در منطقه شمیران تهران به دنیا آمد. �سرنوشت بچه شمرون�، �مادر�، �پرکاه�، �اسماعیل، اسماعیل� عنوان برخی از آثار وی هستند. گلابدره‌ای در مرداد 91 چشم از جهان فرو بست.

«لحظه‌های انقلاب» با تسلط تاریخی دقیقی نوشته‌شده که در آن گرماگرم مبارزه عجیب به نظر می‌رسد. نویسنده از هر فرصتی برای برگشت به گذشته استفاده می‌کند و بارها به مسیر طولانی مبارزهء مردم ایران نظر می‌افکند. از تحریم تنباکو تا بیست و هشت مرداد را به دفعات مرور می‌کند و اشتباهات قبلی را برمی‌شمرد و از نهایت دل آرزو می‌کند که این بار آن اشتباهات تکرار نشوند. گاهی حتی به دلهره و اندوه دچار می‌شود و با تردید به آیندهء انقلاب نگاه‌میکند. بعد به خودش دلداری می‌دهد که اگر خمینی رهبر این انقلاب است آن اشتباهات تکرار نمی‌شود و باز شروع می‌کند به راز و نیاز با رهبرش که حالا در نوفل لوشاتوی پاریس است. از عشقش به این مرد خدا می‌گوید و میگوید مبادا سرت کلاه بگذارند! بارها و بارها پیش خودش با خمینی نجوا می‌کند و میگوید خدا تو را از کجا برای ما رسانده؟! مبادا با وعده‌هایشان گولت بزنند! از امید ملت ایران به رهبرشان می‌گوید و از تفاوت خمینی با دیگر مراجع تقلید که یکی شاه را نصیحت کرده و دیگری گفته مردم نیایند توی خیابان‌ها! از دیوارهای پر از اعلامیهء شهر می‌گوید که هر جا دیدی عده‌ای جمع شده‌اند می‌فهمی دارند اعلامیهء خمینی را می‌خوانند و باقی اعلامیه‌ها خریداری ندارد. جوانی که آمد و اعلامیهء یک حزب تازه تاسیس را روی اعلامیهء امام خمینی چسباند نزدیک بود در دستان مردم تکه پاره شود. «لحظه‌های انقلاب» انقلاب را نقطهء نهایی یک سیر تاریخی و یک مبارزهء اجتماعی طولانی مدت نشان می‌دهد که نه از ۱۷ شهریور ۵۷ و نه حتی از ۱۵ خرداد ۴۲ که از مشروطه آغاز شده‌است.

 

به همت نشر معارف و موسسه پاتوق کتاب، لحظه های انقلاب با کاهش حدود 70 قیمت  از 20هزارتومان به 7000تومان رسید
امتياز :